Potřebujete poradit? Kontaktujte Rudu: ruda@radiostar.cz | tel.: 602 402 376

nechte si doručit zboží k vybranému prodejci, kde máte zaručeno odborné poradenství a instalaci s nastavením platit budete až při převzetí zboží lze objednat i na dobírku

Jste v sekci: Přečtěte si

Co je to RDS služba

13.03.2012 13:00
I když funkce RDS (Radio Data System) využijeme víc v automobilu než a AV receiveru či hifi tuneru, ani u nich není na škodu vědět, jak se naladěná stanice jmenuje – když nic jiného. Pojďme k rychlému opáčku, co mají jednotlivé funkce RDS vlastně na starosti ...

AF
(alternativní Frekvence) – Stanice vysílá informace o alternativních frekvencích, na kterých je možné ji naladit. Pokud signál spadne pod přijatelnou úroveň (nejčastěji stereo zvuk v FM) nebo se objeví intenzivnější signál, tuner se přeladí na silnější signál. AF nachází využití hlavně při poslechu za jízdy.

CT (Clock Time) – Stanice vysílá lokální čas, podle něhož může přijímač automaticky seřídit údaj svých interních hodin. Funkce je vítaná zejména u autorádií a radiobudíků.

EON (Enhanced Other Networks) – Umožňuje počítači monitorovat další sítě, nejčastěji pro dopravní zprávy.

PI (Program Identification) – Unikátní kód pro identifikaci stanice. Každá stanice má svůj vlastní, se specifickým kódem předvolby země.

PS (Program Service) – Osmiznaková informace o názvu stanice, případně služby.

PTY (Program Type) – Označuje druh vysílaného programu. Předvoleno je 31 druhů (pop, jazz, zprávy atd.), přičemž PTY31 je vyhrazeno pro důležité regionální informace, např. o zemětřesení. Pozor! V Evropě a v zámoří jsou typy předdefinované rozdílně.

REG (Regional Links) – Má-li stanice odlišné varianty pořadů (např. zpravodajství) pro různé regiony, slouží tento příznak pro naladění frekvence s verzí programu pro příslušnou oblast.

RT (Radio Text) – Informace s volným významem, tvořená až 64 znaky, kterou stanice obvykle využívají pro zobrazení reklamy, svého sloganu nebo názvu přehrávané skladby a jména jejího interpreta.

TA, TP – (Travel Announcements, Traffic Program) – Pokud je přijímač nastaven na prohledávání aktuálních nebo ostatních stanic s dopravním zpravodajstvím, zachytí-li příznak TA či TP, začne přehrávat její aktuální informace, a to bez ohledu na to, zda právě reprodukuje třeba cédéčko či kazetu. Po skončení dopravního zpravodajství se přijímač vrátí zpět k původní činnosti. Užitečná funkce především pro příjem v automobilu.

TMC ( Trafic Message Channel) - Tento datový kanál s dopravními informacemi vyžaduje RDS-TMC dekodér. Nejčastěji se využívá ve spojení s navigačním zařízením, které pak dokáže podle nejaktuálnějších dopravních informací přepočítat trasu cesty, např. přes volnější místa.

Nové modely autoradií Sony s bluetooth technologií

15.03.2011 14:48
Dva nové vylepšené modely, s kterými můžete volat handsfree, přenášet hudbu pomocí technologie Bluetooth® , přehrávat CD a oblíbené MP3.

Nejprodávanějším modelem Sony autoradií v minulé modelové řadě bylo autoradio MEX-BT3800U.
Vylepšeným nástupcem je autoradio Sony MEX-BT3900U - tento model je vybaven v čelním panelu konektorem USB s přímým ovládáním iPod, iPhone. Prosvícení tlačítek je přepínatelné, máte možnost navolit barvu modrou nebo červenou. Zesilovač je bytelný s celkovým výkonem 208 W, zvukovou charakteristiku si s pomocí nového 7pásmového equalizéru EQ7 vyladíte podle svých potřeb. Mikrofon pro telefonování je integrovaný pod čelním panelm, ale máte možnost si připojit externí směrový mikrofon XA-MC10. Zvuk bude ještě více čistší a jasnější.
Zkrátka - model 3900U je jasným prodejním favoritem v kategorii Bluetooth® autoradií.

Autoradio Sony MEX-BT2900 - základní model autoradia pro pohodlné telefonování za přijatelnou cenu.

Sony CDX-GT450U autoradio s konektorem USB a vstupem AUX

15.03.2011 14:30
Kdo chce přehrávat svoji hudební sbírku přes USB konektor, zvolí model Sony CDX-GT450U. Ten má skvělý výkonný ekvalizér EQ7, výstup pro subwoofer. Svůj digitální hudební přehrávač můžete samozřejmně dobíjet, vyhledávat během přehrávání další skladby nebo přehrávat ukázky skladeb.

K autoradiu lze dokoupit dálkový infraovladač Sony RM-X151, autoradio můžete ovládat joystikem Sony RM-X4S nebo ovládáním z volantu.
A to vše za příjemnou cenu.

Levná autoradia Sony pro přehrávání CD, MP3

15.03.2011 12:30
Autoradia Sony Xplod s přehráváním CD a MP3.

Nejzákladnější model Sony CDX-GT250MP má prosvícení tlačitek červené, má ve výbavě čelní vstup AUX. Příznivci zeleného podsvícení tlačítek zvolí model Sony CDX-GT252MP se shodnými parametry.

Specialita od Sony autoradio DSX-S100

03.03.2011 13:48
Po vyklopení čelního panelu neuvidíte štěrbinu pro vložení CD, ale objeví se přihrádka "TUNE TRAY" - přihrádka pro přehrávače nebo nosiče dat. Váš USB flash disk, přehrávač MP3, WALKMAN nebo jakýkoli iPod, iPhone či iTouch připojíte k vestavěnému kabelu a uložíte do přihrádky ....

Sony DSX-S100 - nové řešení připojení digitálních přenosných přehrávačů, nosičů dat v autoradiu !!

Novinka 2010 Xplod multimedia od Sony

03.08.2010 14:48
Domácí kino v automobilu od Sony - dva nové modely autoradia. Xplod™ XAV-70BT a XAV-60 – dva AV recievery velikosti 2DIN určené k zabudování do palubní desky nabízí video o vysokém rozlišení a intuitivní uživatelskou obsluhu.
Elegantní XAV-70BT a XAV-60 jsou vybaveny širokoúhlým dotykovým displejem WVGA, o úhlopříčce 7 (respektive 6,1 palců) ideálním jak pro promítání videa, tak pro intuitivní ovládání, které máte vždy na dosah ruky. WVGA displej nabízí rozlišení 800 x 480 pixelů (až pětkrát více než běžné QVGA displeje AV systémů).

Model XAV-70BT je vybaven také technologií Bluetooth® umožňující bezdrátové streamování hudby nebo hands-free telefonování.

Nová autoradia Xplod 2009 od Sony

07.04.2009 14:48
Sony vám nabízí pro rok 2009 skvělou jízdu! Nové možnosti propojení: USB, iPod 1-wire a Bluetooth .....
Funkce „USB 1-wire“ znamená, že je pro různé hudební přehrávače použitý jediný port.
Když se například budou chtít vaši přátelé podělit o svou nejnovější hudbu, nezáleží na tom, jestli ji mají uloženou na USB paměťovém médiu, v iPodu®, iPhonu® nebo Walkmanu®. Jednoduše se připojí ke stejnému USB vstupu. USB 1-wire port nabízí kromě snadného připojení také možnost dobíjení a ovládání kompatibilních hudebních přehrávačů z čelní jednotky.

Hovořte bezpečně handsfree se SONY modelem Bluetooth® MEX-BT3600U

09.06.2008 13:48
Máme vylepšený model MEX-BT3600U. Funkcemi nabitý vestavěný tuner s přehrávačem disků, mnoha mimořádnými technologiemi zvuku a pohodlím technologie USB, vstupem přenosného audia a technologií Bluetooth®. Hovořte handsfree při řízení a bezdrátově přenášejte hudbu z telefonu vybaveného technologií Bluetooth® nebo přehrávače MP3.

Na dovolené, do kanceláře, domů – přenosný DVD přehrávač SONY DVP-FX720

20.05.2008 19:00

Přenosný DVD přehrávač SONY DVP-FX720 je dokonalým společníkem na dlouhé cesty nebo třeba jen na sladké lenošení na zahradě. Díky baterii s výdrží až pět hodin a 7palcovému širokoúhlému LCD displeji formátu 16:9 s křišťálově čistými barvami se můžete bavit u svých filmů kdekoli a kdykoli chcete.

Díky širokoúhlému displeji a výkonnému systémovému procesoru dokáže SONY DVP-FX720 skvěle přehrávat filmy na DVD, ale stejně dobře poslouží i pro přehrávání audio CD, hudby v MP3 nebo prohlížení fotografií uložených na CD. Přehrávač je vybaven USB vstupem, takže je možné k němu připojit fotoaparát nebo USB paměť a jednoduše si prohlédnout oblíbené fotografie nebo poslechnout nejnovější hudební soubory.

Další funkcí je možnost dobíjení v automobilu pomocí přiložené autonabíječky, díky které může zábava pokračovat bez přestání i při těch nejdelších cestách. Jednoduchou a pohodlnou obsluhu za všech okolností zajišťuje další užitečná součást sady - dálkový ovladač.

A obraz v automobilu ? … DVD přehrávače SONY MEX-DV900 a MEX-DV1000

12.05.2008 19:25

Kdo se dívá nezlobí. Vždyť je to tak příjemné se podívat na zadních sedadlech během zdlouhavé cesty, třeba k moři, na svůj oblíbený film. Cesta pak rychleji utíká. Řidiči by se téhle kratochvíli měli rozhodně vyhnout, vždyť bezpečnost je na prvním místě!

A model SONY MEX-DV1000 slouží i k další zábavě – KARAOKE.

A pro přehrávače iPod® máme připravenou silnou trojku od SONY CDX-GT50UI, CDX-GT44IP, CDX-GT55IP

11.04.2008 14:55

Za pomoci integrovaného konektorem s kabelem pro přehrávač iPod® si můžete jednoduše vychutnat přenosnou sbírku hudby na cestách. Stačí si vybrat některý z těchto modelů: CDX-GT50UI, CDX-GT44IP, CDX-GT55IP, připojit a stisknout tlačítko přehrávání.

Motorizovaný odklopný čelní panel, to je SONY CDX-GT929U

08.04.2008 18:45

V elegantním titanovém čelním panelu se skrývá perfektní modro-bílý displej s bodovou matricí, ovládat autorádio na něm můžete joystickovým ovladačem. Další funkce představujeme ve zkratce - USB vstup, přehrává MP3, WMA, Atrac3plus, AAC, výstupní zesilovač typu S-MOSFET s výkonem 4x52W, RDS-EON, EQ3 Parametric - 3pásmový ekvalizér, DSO II - virtuální úprava zvuku, Quick-BrowZer - vyhledává skladby, ovládání CD měniče, volitelné prosvícení tlačítek s volbou modrá/červená/zelená, audio AUX vstup 3,5 mm minijack, tři výstupy předzesilovače, bezdrátové ovládání v ceně. Podrobnosti u výrobku SONY CDX-GT929U.

 

SLIM SONY subwoofery s uzavřenou ozvučnicí XS-LB10S, XS-LB12S

28.02.2008 12:31

Novinka z řady SLIM a to subwooferové reproduktory. Velmi ploché subwooferové reproduktory XS-L10S – velikost 25cm, SONY XS-L12S – velikost 30cm jsou zabudovány do velmi plochých uzavřených ozvučnic s přesně počítanou litráží. Hloubka instalace do 20cm !!! Jasný a přesný dunivý bas podpoří zesilovače SONY XM-1S.

Zesilovače SONY XM-ZR602 a XM-ZR604

26.02.2008 08:01

Zcela nový design přináší nová kolekce zesilovačů Sony Xplod. S tuningovým tvarem v matně černé se bude určitě vyjímat i ve vašem voze. K dispozici jsou dva modely XM-ZR602 a XM-ZR604.

SONY CDX-GT828U model s předností vylepšené mechaniky CD

08.02.2008 10:55

Mechanika Drive-S HX je mechanika určená pro dražší modely CD tunerů. Díky ještě lepšímu vyladění konstrukce nabízí mechaniky Drive-S HX čistší zvuk, lepší separaci složek, dokonalejší podání prostoru a perfektní dynamiku. Kreslící displej 3D, tlačítka s výběrem barvy svitu - modrá / červená / zelená. A zvuk ?……. Výkon 4x52W, technologie virtuálního trojrozměrného zvuku DSO II zajišťuje dojem, jako by zvuky přicházely z reproduktorů umístěných ve výši hlavy i když jsou reproduktory namontované na úrovni podlahy. Tento model se má čím pochlubit. Podrobnosti o výrobku SONY CDX-GT828U.

Nový přehrávač CDX-GT225C zeleně podsvícený

29.01.2008 14:35

A máme první novinku z katalogu SONY pro rok 2008. Model SONY CDX-GT215C je již doprodán a na jeho místo nastoupil nový model SONY CDX-GT225C. Nový je design, volitelné prosvětlení tlačítek (zelená-oranžová) a hlavně přibyl výstup pro subwoofer.

Modernizovaný pár od SONY přichází CDX-GT420U a CDX-GT424U

22.01.2008 01:35

Modely s USB konektorem v čelním panelu. Výraznější model SONY CDX-GT420U je ve stříbrném provedení, model CDX-424U je v černé klasice. Naprosto nová funkce pro vyhledávání skladeb - Quick-BrowZer - zmačknutím tlačítka Q-BROWSE vyhledáváte požadovanou skladbu i během přehrávání v MP3, WMA, AAC skladbách. Dálkový ovladač je součástí balení, výstup pro subwoofer je samozřejmostí.

Model s dobrou výbavou SONY CDX-GT620U

09.01.2008 16:35

Nový design modelu s odklápěcím celoplošným displejem Vás nadchne. Výkon 4x52W, tlačítko pro vyhledávání skladeb Q-BROWSE, tlačítko pro vylepšení zvukové kvality MP3, WMA skladeb DM a skrytý konektor USB v čelním panelu. To je vynikající model za dobrou cenu.

 Podrobnosti najdete u výrobku SONY CDX-GT620U.

SLIM SONY zesilovače XM-1S, XM-4S

21.12.2007 15:35

Máte malé auto? Máte malý kufr, nebo už jeho většinu zabírají zesilovače? Přesto chcete přidat na výkonu své aparatury? Máme pro vás řešení! Pořiďte si naší novinku, zesilovače z řady SLIM. Stačí vám jen (š/v/h) 223 x 43,5 x 197 mm. Podrobnosti najdete u výrobku SONY XM-1S.

Tuningový design s Bluetooth SONY MEX-BT5100

20.12.2007 08:55

SONY MEX-BT5100 je řídící jednotkou Sony vybavenou bezdrátovou technologií Bluetooth®, která se automaticky spáruje s mobilním telefonem s podporou Bluetooth® a funguje jako handsfree. Telefonní seznam, uložený v paměti telefonu, se přitom zobrazuje na snadno čitelném displeji autorádia a hlas snímá vestavěný mikrofon. Další zajímavou funkcí MEX-BT5100 je možnost přehrávání hudby z MP3 přehrávače nebo telefonu, podporujícího funkci Bluetooth® audiostreaming. Špičková CD mechanika Drive-S HX s 24-bitovým převodníkem, zvuk podporovaný ekvalizéry se žene do S-MOSFET zesilovačů 4x 52W. To vše je skryto za celoplošným odnímatelným titanovým panelem s bílým prosvětlením.

SONY CDX-GT220 a CDX-GT222

16.10.2007 09:01

Kterému z nich dáte přednost - designu stříbrnému nebo černému provedení.

Tyto základní modely přehrávají MP3, mají možnost zapojení přenosných MP3 přehrávačů do čelního vstupu konektorem jack 3,5mm a zvukově vás potěší funkcí Loudness. Podrobnosti najdete u výrobku SONY CDX-GT222.