Potřebujete poradit? Kontaktujte Rudu: ruda@radiostar.cz | tel.: 602 402 376

nechte si doručit zboží k vybranému prodejci, kde máte zaručeno odborné poradenství a instalaci s nastavením platit budete až při převzetí zboží lze objednat i na dobírku

Slovníček

Zde naleznete vysvětlení výrazů, které jsou použity jako parametry u námi nabízených výrobků.

Aplikace AHA

Aha je interaktivní platforma vytvářející bezpečný webový obsah pro řidiče jeho organizováním do personalizovaných stanic, živých stanic nebo stanic na vyžádání uživatele. Poslouchat můžete kdekoli – doma, na cestách nebo bezpečně z místa řidiče. Bezplatná aplikace Aha pro systémy iPhone a Android nabízí uživatelům výběr z desítek tisíc audio stanic včetně webového obsahu zahrnujícího internetové rozhlasové stanice, hudbu na vyžádání, živé zprávy, službu podcast, audio knihy a personalizovaná dopravní hlášení. Řidiči mají také přístup k aktuálním děním v sítích Facebook a Twitter a k restauracím doporučovaným službou Yelp. Nejnovější autoradia - multimedia nebo navigace pro vestavěnou instalaci do palubní desky nyní podporují ovládání zařízení iPhone 4(S) a vybraných přístrojů smartphonů Android pomocí aplikace Aha s možností přehrávání hudby v zobrazení aplikace a ovládání pomocí dotekových panelů. Autoradio tedy funguje jako vzdálená plocha pro mobilní telefon. Více informací naleznete na webových stránkách www.aharadio.com.

Aplikace Android

Nasednete a pomocí kabelu USB připojíte své mobilní zařízení s operačním systémem Android k autoradiu. Váš chytrý telefon rozpozná a spustí optimalizované zobrazení displeje telefonu na velký displej autorádia. Displej telefonu se přeformátuje na obrazovku autoradia a budete mít k dispozici přehledné a bezpečnější ovládání aplikací z telefonu: internetové rádio, přehrávání hudby z rádia, body zájmu (POI) a navigační služby.

ATC - Active Thermal Control

Active Thermal Control - aktivní hlídání teploty zesilovače.

Automatická ekvalizace s měřícím mikrofonem

Automatická ekvalizace automaticky změří akustické podmínky v interiéru vozidla a na základě těchto informací poté vytvoří křivku automatické ekvalizace.

Bassreflex

Bassreflexová ozvučnice posílí nejdunivější basy.

Bluetooth, bezdrátová komunikace NFC

Připojení smartphonu jedním dotykem - NFC (Near Field Communication - Komunikace na krátkou vzdálenost) - bezdrátová komunikace na krátkou vzdálenost mezi různými zařízeními. Datová komunikace je prováděna po pouhém blízkém dotyku u příslušných symbolů na zařízeních s funkcí NFC. Tato komunikace usnadňuje předem určené výměny dat například párování Bluetooth mezi smartphony, tablety a autoradii.

Bluetooth, bezdrátový přenos zvuku, audiostreaming

Pro používání mobilních telefonů a jiných zařízení v automobilu.

Bluetooth, čtení SMS zpráv s aplikací Android

S nainstalovanou aplikací můžete automaticky číst příchozí textové SMS zprávy - zprávu uslyšíte z reproduktorů automobilu. Umožňuje aplikací číst zprávy SMS bez ohledu na jejich obsah nebo důvěrnost uložené v zařízení nebo na SIM kartě.  

Bluetooth, indikátor kapacity baterie

Zbývající kapacita u připojeného mobilního telefonu.

Bluetooth, indikátor síly signálu

Síla signálu u připojeného mobilního telefonu.

Bluetooth, indikátor SMS zprávy

Indikace příchozí zprávy.

Bluetooth, párování telefonních seznamů

Údaje telefonního seznamu můžete zkopírovat z mobilního telefonu do tohoto přístroje. V závislosti na konkrétním typu mobilního telefonu nemusí být tato funkce k dispozici.

Bluetooth, počet kontaktů na předvolbu pamětí

Můžete vybrat z mobilního telefonu telefonní číslo a uložit jej do tlačítka předvolba. Telefonní číslo se pak zobrazí na displeji a lze vytáčet  telefonní hovor z přístroje.

Bluetooth, počet možných napárovaných uživatelů

V závislosti na konkrétním typu mobilního telefonu nemusí být tato funkce k dispozici.

Bluetooth, počet záznamů telefonního seznamu

V závislosti na konkrétním typu mobilního telefonu nemusí být tato funkce k dispozici.

BTM (Best Tuning Memory)

Automaticky volí a ukládá stanice s nejsilnějšími signály na předvolená tlačítka.

Digitální zlepšení zvuků v detailech

Zvukové vylepšení-rekonstrukce obnoví kvalitu komprimovaných skladeb. Kompresní audio soubory např. MP3, WMA mohou způsobit zhoršenou kvalitu zvuku.

Doporučené umístění modulu

Před instalací rozvažte umístění jednotlivých částí sady.  Vybírejte umístění komponentů dle specifikace v montážním návodu.

Drive-S

Nová CD mechanika pro ještě tišší chod a delší životnost. Díky snížení výšky konstrukční výšky bylo možné do nových autorádií nainstalovat větší elektrolytické kondenzátory, které mají pozitivní vliv na kvalitu zvuku. Dalším prvkem je nový optický snímač s výrazně nižší spotřebou. Zcela nový tlumící segment zabezpečuje lepší odolnost proti otřesům.

Drive-S HX

Drive-S HX značka představuje další evoluci mechaniky Drive S, která je určena pro dražší modely CD tunerů. Díky ještě lepšímu vyladění konstrukce nabízí mechaniky Drive S HX čistší zvuk, lepší separaci složek, dokonalejší podání prostoru a perfektní dynamiku.

Držák s napájením

Při zasazení přístroje do držáku není nutné do přístroje připojovat napájecí kabel. Navigace se po vložení do napájeného stojánku navíc automaticky zapne a při sejmutí přístroje ze stojánku si navigace automaticky vypne. S napájenými stojánky nemáte volně ležící kabely na palubní desce nebo podlaze automobilu.

Dynamic Route Information

Zobrazení předvolené trasy se zobrazením vzdáleností do cíle, zobrazení vyznamných bodů POI a dalšich informací.

Dynamické přesměrování prostřednictvím kanálu TMC (Traffic Message Channel)

Při příjmu dopravních informací ze systemu RDS umožňuje v reálném čase optimalizaci plánování trasy.

Ekvalizér 10pásmový

Integrovaný 10pásmový ekvalizér pro přesné nastavení frekvencí podle daného hudebního žánru. Díky křivce ekvalizéru na displeji, je možné individuálně nastavit předem definovaná nastavení.

Ekvalizér 2pásmový

Integrovaný 2pásmový ekvalizér pro přesné nastavení nízkých a vysokých frekvencí podle daného hudebního žánru. Díky křivce ekvalizéru na displeji, je možné individuálně nastavit předem definovaná nastavení.

Ekvalizér 3pásmový

Integrovaný 3pásmový ekvalizér pro přesné nastavení nízkých, středních a vysokých frekvencí podle daného hudebního žánru. Díky křivce ekvalizéru na displeji, je možné individuálně nastavit předem definovaná nastavení.

Ekvalizér 5pásmový

Integrovaný 5pásmový ekvalizér pro přesné nastavení  frekvencí podle daného hudebního žánru. Díky křivce ekvalizéru na displeji, je možné individuálně nastavit předem definovaná nastavení.

Ekvalizér 7pásmový

Integrovaný 7pásmový ekvalizér pro přesné nastavení frekvencí podle daného hudebního žánru. Díky křivce ekvalizéru na displeji, je možné individuálně nastavit předem definovaná nastavení.

Ekvalizér 8pásmový

Integrovaný 8pásmový ekvalizér pro přesné nastavení frekvencí podle daného hudebního žánru. Díky křivce ekvalizéru na displeji, je možné individuálně nastavit předem definovaná nastavení.

ESP (ochrana proti otřesům)

Electronic Shock Protection je eliminace přeskakování během přehrávání.

Kalibrace dotykového panelu

Možnost upravit nastavení polohy reakčního bodu na dotykovém panelu.

Kamera reverzní obraz

Pohled za vozidlo je jako při pohledu do zpětného zrcátka. Obraz je reverzní - otočená levá a pravá strana.

Kamera typ

Kamerové čidlo slouží k vizuální kontrole sledovaného prostoru.

Kniha jízd

Lze zaznamenat záznam trasy. Zapisovač trasy připraví záznam na paměťovou kartu a později si můžete hostorii cest prohlédnout.

Konektor ISO

ISO konektor je standartní konektor pro zapojení autoradia. Skládá se ze dvou osmipólových konektorů. Tyto konektory mají odlišný mechanický klíč a nejdou zaměnit. Napájecí konektor obvykle obsahuje - zemnící kabel mínusový; trvale napájený plusový kabel z autobaterie; spínaný napájený plusový kabel od spínací skříňky; regulaci podsvětlení autoradia; ztišení autoradia ATT, MUTE od Parrotů, handsfree; ovládání elektricky výsuvné antény; ovládání přídavných zesilovačů; ovládání měničů disků; Reproduktorový konektor obvykle obsahuje - čtyři páry kabelů samostatně vedených pro napájení reproduktorů.

Konektor USB pro nabíjení

Konektor USB pro nabíjení USB zařízení - MP3 přehrávač, tablet, smartphone, iPod, iPhone.

Loudness

Úprava výsledného zvuku. Při nízké hlasitosti zvýrazňuje basovou složku.

Mezikruží pro lakovaní čidel

Při lakování nesmí dojít k zalakování středního distančního mezikruží mezi vnější a vnitřní částí senzoru. Použijte přiložené ochranné kroužky, které nasadíte na mezikruží a tím je ochráníte při lakování.

Mikrofon handsfree-nastavení úrovně hlasitosti

Během hovoru handsfree můžete přepínat úrovně citlivosti mikrofonu. Nastavíte tím úroveň hlasitosti pro druhého účastníka hovoru.

Mikrofon handsfree-redukce ozvěny a šumu

Během hovoru handsfree můžete zredukovat šum a ozvěnu.

Modulátor FM

Přístroj moduluje signál FM na předvolených frekvencích a je možné použít radiového tuneru již zabudovaného autoradia. V navigaci určíte vysílací frekvenci FM a na autoradiu si tuto frekvenci zadáte do předvolby. Zvuk z navigace je přenášen do reproduktorů v automobilu.

Možnost použití zadních reproduktorů jako subwoofer

Zadni reproduktory mohou pracovat jako subwoofer i bez přídavného zesilovače, nastavením spodní propusti (LPF) se basy zdůrazní.

Možnost připojit volantový ovladač kabelový (Sony Joystick)

U některých automobilů můžete tímto typem přípojky ovládat autoradio z originál ovládání umístěného ve volantu. Joystickem SONY RM-X4S umístěným ve vozidle např. v oblasti volantu, můžete bezpečněji ovládat autoradio - hlasitost, ladění. Bližší informaci o této možnosti zapojení se dozvíte u poradce RadioStar - ruda@radiostar.cz

Možnost vypnutí vestavěného zesilovače

Pokud je připojen externí zesilovač, můžete vylepšit zvuk odpojením napájení vestavěného zesilovače.

Možnost zapojení další kamery

K sadě lze připojit další kameru pro sledování boku vozu, nákladového prostoru, či přepravovaných osob, případně jiný zdroj AV signálu.

Napájení MOSFET

MOSFET (Metal Oxide Silicon Field Effect Transistor) v napájení zesilovače poskytují účinné, vysoce výkonné řešení. Výsledkem této vysoké účinnosti je nižší vyvíjení tepla.

Odnímatelný displej

Uživatel si může displej z bezpečnostních důvodů vzít s sebou.

Odnímatelný přední panel

Dovoluje uživatelům odebrat přední panel a dosáhnout tak maximální bezpečnosti.

Optimalizace zvuku-nastavení pozice posluchače

Přístroj dokáže změnit lokalizaci zvuku zpožděním výstupu zvuku z jednotlivých reproduktorů podle vašeho poslechového místa a simulovat přirozené zvukové pole s pocitem, že jste obklopeni rovnoměrně bez ohledu na to, kde ve vozidle sedíte. Možnosti vašeho posazení ve vozidle jsou buď předvolené a nebo si můžete tuto pozici jemně doladit ve svém uživatelském nastavení.

Otevřený typ

Reproduktor je možné použít i bez uzavřené ozvučnice, např. montáž na zadní plato.

POI (zajímavosti)

Vyhledává užitečná nebo zajímavá místa na trase nebo v okolí - např. hotely, parkoviště, čerpací stanice. 

Pro volantový ovladač kabelový (3,5mm minijack)

U některých automobilů můžete tímto vstupem s pomocí datového převodníku ovládat autoradio ovladačem umístěným ve volantu. Autoradia Sony můžete ovládat také ovladačem kabelovým - Sony Joystick RM-X4S umístěným v oblasti volantu. Konektor 3,5 mm minijack pro připojení ovladačů je umístěn na zadním panelu autoradia. Bližší informaci o této možnosti se dozvíte u poradce RadioStar - ruda@radiostar.cz

Prostorová virtuální úprava zvuku

Prostorová úprava zvuku. Mnoho automobilů má reproduktory namontované na úrovni podlahy. Tato moderní technologie virtuálního vícerozměrného zvuku zajišťuje dojem, jako by zvuky přicházely z reproduktorů umístěných ve výši hlavy v koncertním prostoru.

Přehrávání formátu Atrac3plus

ATRAC (Adaptive Transform Acoustic Coding) je proces komrese dat vyvinutý společností Sony pro použití u disků MiniDisc. Nahrávají se pouze prvky zvuku slyšitelné pro lidské ucho, což umožňuje na disk o průměru 64 mm uložit 80 minut vysoce kvalitního stereofonního zvuku.

Přehrávání hudby podle nálady

Analýza rytmusu skladeb umožní uspořádání skladeb do náladových skupin - kanálů od nejmelodičtějších po nejrytmyčtější. Poskytuje dokonalý zvukový i vizuální doprovod k vaší jízdě jako DJ provádí live.

Přehrávání krátkých ukázek skladeb

Zmačknutím tlačítka se spustí přehrávání krátkých ukázek, dokud nenaleznete skladbu, kterou hledáte na CD, USB, SD zařízení. Můžete nastavit dobu přehrávání ukázek.

Přihrádka pro přehrávače a nosiče dat

TUNE TRAY - Snadné připojení a bezpečné uložení přenosného přehrávače, nosiče dat - USB flash disk, přehrávač MP3, WALKMAN nebo jakýkoli iPod, iPhone či iTouch.  Toto připojení digitálních medií zobrazuje maximálně 128 složek, 500 skladeb v jedné složce. Neumisťujte mobilní telefony do přihrádky, nemuselo by být možné přijímat signál mobilní sítě.

RDS EON

Systém přenášející digitální data spolu se slyšitelnými rádiovými signály v pásmu FM. Systém RDS zobrazuje název stanice vysílající signál RDS a automaticky pro tuto stanici najde nejsilnější signál. Má tyto funkce: Program Service Name (PS) - až 8 znaků v údaji o názvu stanice; Traffic Announcement (TA) - funkce pro automatické přepnutí na dopravní zpravodajství; Alternative Frequency (AF) - automatická volba silnějších signálů, jsou-li pro danou stanici k dispozici; Enhanced Other Network (EON) - automatické přepínání na jinou stanici po dobu dopravního zpravodajství; Clock Time (CT) - automatické nastavení hodin.

Rozhraní CAN Bus

Vstup sběrnice CAN umožňuje využívání funkcí prostřednictvím displeje přístroje.

Rozhraní externí antény GPS

Externí anténa se používá v automobilech s pokovenýmí okny pro zvýšení citivosti GPS navigace.

Rozhraní ovládání Android aplikací přes Bluetooth (aplikace)

Do Android telefonu, smartphonu si stáhněte aplikaci Po připojení Android telefonu, smartphonu přes rozhraní Bluetooth jsou obvykle k dispozici následující funkce -ovládáním autoradia můžete spouštět a ovládat kompatibilní aplikace v Android telefonu -ovládáním Android telefonu jednoduchými gesty prstů můžete ovládat autorádio -můžete automaticky číst příchozí textové SMS zprávy s nainstalovanou aplikací TTS Engine - zprávu uslyšíte z reproduktorů automobilu -můžete zobrazit detailní informace o zdroji (název interpreta, jméno interpreta, obrázek alba apod.) v Android telefonu Aplikace "App Remote" prostřednictvím Bluetooth je k dispozici u Android telefonů s nainstalovaným sytémem 2.1, 2.2, 2.3, 4.0 Výrobce aplikace upřesňuje funkce ve vlastním popisu uživatelských funkcí.

Rozhraní ovládání iPhone aplikací přes USB (aplikace)

Do iPhone si stáhněte aplikaci "App Remote" z App Store. Po připojení iPhonu přes konektor USB jsou k dispozici následující funkce -ovládáním autoradia můžete spouštět a ovládat kompatibilní aplikace v iPhonu -ovládáním iPhonu jednoduchými gesty prstů můžete ovládat autorádio Aplikace "App Remote" prostřednictvím USB je k dispozici u iPhonů s s nainstalovaným iOS5. Výrobce aplikace upřesňuje funkce ve vlastním popisu uživatelských funkcí.

Rozhraní ovládání MirorLink přes USB

Tato funkce duplikuje displej smartphonu na displeji ve vozidle, takže můžete ovládat aplikace na vašem smartphonu pomocí větší obrazovky. Z důvodu bezpečnosti nelze zobrazit některý obsah obrazovky smartphonu na AVC, pokud není zatažena parkovací brzda. S technologií MirrorLink si mohou řidiči bezpečně zpřístupnit mnohé funkce přímo z volantu, aniž by se dotkli samotného telefonu.

Rozhraní Passenger App Control

Mod App control umožňuje přímé ovládaní aplikací iPhone, iPod. Přenáší různý obsah z chytrého telefonu do automobilu. Můžete poslouchat hudbu, prohlížet fotografie, přijímat živé aktuální dopravní informace, prohlížet webové stránky (pomocí prohlížeče Opera) a poslouchat internetový rozhlas přímo z aplikací zařízení iPhone 4, iPhone 4S, iPod. To vše jasně a zřetelně na velke obrazovce autoradia.

Rozhraní pro připojení navigace

Systém můžete rozšířit o  modul navigace.

Samostatné nastavení zvukových korekcí

Umožňuje samostatné nastavení charakteru zvuku v přednastavených  pásmech.

Senzor typ

S enzory určují vzdálenost od překážky.

Senzory pracovní frekvence

Zařízení pracuje na principu odrazu ultrazvukových vln.

Signalizace překážky-číselný údaj

Jednotka informuje na displeji o vzdálenosti nejbližší překážky za vozidlem. Přítomnost překážky upozorňuje také proměnlivým akustickým signálem.

Signalizace překážky-zvukový signál

Jednotka informuje o vzdálenosti proměnlivým akustickým signálem.

Sledování hospodárné jízdy

Výpočty a zobrazení jsou provedeny odhadem dle zadaných parametrů spotřeby pro konkrétní typ vozidla, ujetých kilometrů a údajů z GPS. Systém odhadne , jak je vaše jízda ekologická k životnímu prostředí.

Snadné ovládání jedním pohybem

Často používané příkazy mohou být zadány jednodušše tahem prstu na obrazovce.

Systém určení pozice

Přesné určení pozice senzory i při ztrátě signálu GPS.

Teploměr

Teploměr je primárně určen pro měření vnitřní teploty v kabině. Pokud jej chcete použít pro měření venkovní teploty, instalujte teplotní senzor do prostoru, který je spojen s vnějším prostředím, ale není bezprostředně vystaven povětrnostním vlivům. Může být např. umístěn v prostoru mezi těsnící gumou dveří řidiče a vnějším pláštěm vozu (v dutině mezi dveřmi a sloupkem). Pozor však na poškození vodiče přelomením nebo přestřižením dosedajících dveří. Měřené teploty jsou orientační a jejich hodnota může být ovlivněna umístěním teploměru. Zcela nevhodná je jeho montáž do motorového prostoru, kde mohou být měřené hodnoty ovlivněny teplotou motoru a může dojít i k poškození teplotního čidla.

Volba reproduktoru pro telefonní hovor

Můžete zvolit pozici reproduktoru, který bude přenášet telefonní hovor.

Volitelná horní pásmová propust HPF

Výběr dělící frekvence pro přední a zadní reproduktory. Filtr s horní propustí propouští střední a vysoké kmitočty, kmitočty pod nastaveným dělícím pásmem utlumuje. Z výškových a středových reproduktorů se pak budou ozývat pouze kmitočty nad nastaveným dělícím pásmem.

Volitelná spodní pásmová propust v režimu Sub-mode LPF

Výběr dělící frekvence pro subwoofer. Filtr se spodní propustí propouští hluboké kmitočty, kmitočty nad nastaveným dělícím pásmem utlumuje. Ze subwooferu se pak budou ozývat pouze basové kmitočty pod nastaveným dělícím kmitočtem.

Vstup audio - Music kabel s konektorem USB, iPod, 3,5mm minijack

Tento kabel slouží k připojení analogového nebo digitálního přehrávače. Kabel se rozděluje do tří koncovek - konektor iPod/iPhone, konektor USB, konektor 3,5mm minijack. Hudba se pak přenáší do reproduktorů vozidla.

Vstup audio přední AUX (3,5mm minijack)

Konektor vstup 3.5mm minijack pro připojení přenosných přehrávačů je umístěn v čelním panelu. Můžete poslouchat oblíbené skladby z přenosných přehrávačů.

Vstup audio zadní AUX (3,5mm minijack)

Konektor vstup 3.5mm minijack pro připojení přenosných přehrávačů je vyveden kabelem. Můžete poslouchat oblíbené skladby z přenosných přehrávačů.

Vstup audio zadní AUX (RCA stereo)

Možnost připojení audio zařízení přes konektory RCA umístěné zezadu.

Vstup pro mikrofon

Mikrofonní vstup 3,5 mm, minijack pro připojení mikrofonu, např. pro použití karaoke.

Vstup USB 2.0 přední

Konektor pro připojení USB zařízení je vestavěn v čelním panelu.

Vstup USB 2.0 přihrádka za čelním panelem

Konektor pro pripojení USB zařízení je umístěn v přístroji za čelním panelem. V přihrádce je snadné připojení a bezpečného uložení přenosného přehrávače - USB flash disk, přehrávač MP3, WALKMAN nebo jakýkoli iPod, iPhone či iTouch.

Vstup USB 2.0 zadní

Konektor pro pripojení USB zařízení je vyveden kabelem.

Vstup video parkovací kamera

Po připojení volitelné zadní kamery se obraz ze zadní kamery zobrazí při rozsvícení světel zpátečky nebo při zařazení zpátečky.

Vstup video parkovací kamera-nastavení-značkovací čáry

Pro lepší orientaci při couvání si můžete nastavit velikost, vzdálenost a pozici předvolených značkovacích čar.

Vstup video parkovací kamera-nastavení-zrcadlový obraz

Zobrazí se zrcadlově obrácený obraz.

Vyhledávání skladeb během přehrávání

Zmačknutím tlačítka vyhledáváte požadovanou skladbu i během přehrávání v MP3, WMA, AAC skladbách.

Výstup pro napájení antény-samostatný

Samostatný vodič je určen pro napájení zesilovače antény nebo pro vysunutí motorové antény.

Výstup pro napájení antény, výkonového zesilovače-sdružený

Vodič je určen pro napájení zesilovače antény, automatické vysunování motorové antény, ovládání sepnutí výkonového zesilovače.

Výstup pro ovládání přídavného zesilovače-samostatný

Samostatný vodič je určen pro spínání přídavných zesilovačů nebo signálových procesorů.

Výstupní zesilovač S-MOSFET

Prvky MOSFET (Metal Oxide Silicon Field Effect Transistors) využívané ve výstupním stupni zesilovače nabízejí vysoký výstupní výkon, širokou frekvenční odezvu a minimální zkreslení.

ZONE x ZONE

Umožňuje používání audio a video zón pro přední a zadní sedadla.